Чому Іспанія виграє від довгих виснажливих матчів Катару 2022

За словами керівника арбітражу ФІФА П'єрлуїджі Колліни, величезна кількість часу, доданого на ігри Чемпіонату світу з футболу 2022 року в Катарі, не була «нічим новим».

«[На останньому Чемпіонаті світу] в Росії [2018] стало цілком нормальним для четвертого арбітра показувати табло з семи, восьми, дев’яти хвилин, — сказав він ЗМІ, — ми рекомендували нашим арбітрам бути дуже обережними. точні в розрахунку часу, який додається в кінці кожного тайму, щоб компенсувати час, втрачений через певний вид інциденту.

«Чого ми хочемо уникнути, так це проведення матчу з 42, 43, 44, 45 хвилинами активної гри. Це неприйнятно. Кожного разу, коли трапиться інцидент, як-от лікування травми, заміна, пенальті, червона картка чи святкування голу, я хочу підкреслити, що для однієї команди це момент радості, для іншої, можливо, ні, але це може тривати одну-півтори хвилини.

«Тож уявіть, що в таймі було забито два або три голи, і легко втратити п’ять-шість хвилин, і ця команда повинна отримати компенсацію в кінці».

Незалежно від того, чи це була надзвичайно велика кількість зупинок у перших раундах ігор, чи просто вказівки Колліни виконувалися з більшим ступенем точності, у цьогорічних іграх групового етапу годинник працював довше, ніж будь-коли.

Раніше спостерігали, як годинник пробиває 100 хвилин, лише якщо гра закінчується додатковим часом.

Але в Qatar 2022 середній час перших семи ігор становив понад століття.

Ігри Англія – Іран та Аргентина – Саудівська Аравія тривали ближче до двох годин.

Важко сперечатися з тим, що зусилля, спрямовані на те, щоб більше грати у справжній футбол, не найкращі, і директива Колліни була схвалена такими експертами, як Джеймі Каррагер з CBS Sport.

«Насолоджуючись кількістю часу, який додають офіційні особи на чемпіонаті світу з Катару 2022 року, — написав він у Twitter, — у футболі забагато часу витрачається даремно».

Однак, якщо ви збираєтеся вибрати турнір, щоб спробувати це, цей випуск показової події ФІФА здається дивним варіантом.

Зимовий розклад змагань означає, що розклад ігор уже скорочений, а гравці мають коротші періоди для відновлення між іграми.

Мало того, багато гравців приїжджають на турнір, не маючи відриву від внутрішніх сезонів, які також мали більш важкий графік, ніж зазвичай, через турнір.

Ще до початку чемпіонату світу FIFPRO, міжнародна профспілка гравців, яка представляє 65,000 XNUMX професійних футболістів у всьому світі, попереджала про вплив на добробут гравців.

Обговорюючи звіт під назвою FIFA World Cup 2022: The Player Workload Journey, у якому попереджено про ймовірність травмування багатьох гравців, заступник генерального секретаря Саймон Колозімо сказав: «Дані підкреслюють психічне та фізичне навантаження, з яким стикаються багато гравців національної збірної через перевантажений календар матчів, який не враховує належним чином їх здоров'я та продуктивність.

«Я не сумніваюся, що кожна команда покаже чудове шоу на чемпіонаті світу, незважаючи на складні обставини. Проте всі зацікавлені сторони в професійному футболі повинні змінити свої пріоритети, щоб гарантувати, що гравці отримають вигоду від більш збалансованого календаря та зможуть виступати на піку в ключові моменти своєї кар’єри».

Оскільки директива не має жодних ознак припинення дії, постає питання, хто може отримати користь?

Виграш Іспанії

Коли вам потрібно витримати 100, а не 90 хвилин, фізичне навантаження, з яким може впоратися сторона, значно зменшується.

Важче пресингувати суперників, які володіють м’ячем, з однаковою інтенсивністю протягом такого проміжку часу, і було помітно, що хоча деякі команди намагалися турбувати команду м’ячем, це було, як правило, для контрольованих вибухів.

Коментатори, аналізуючи невтішні другі ігри Англії та Уельсу, назвали «втому» фактором.

Однак одна сторона виділяється, оскільки виграє від тенденції більш довгих ігор; Іспанія

Під керівництвом Луїса Енріке команда грала в стилі, який базується на домінуванні м’яча та пропусканні суперників у забуття.

Це було чудово продемонстровано в перемозі над Коста-Рікою з рахунком 7:0, де вона набрала колосальні 81.3%, найвищий результат у грі чемпіонату світу з 1966 року.

Підрахунок передач був ще смішнішим, Іспанія виконала 976 передач, що майже в десять разів більше, ніж у суперників.

Проти сильніших команд, ніж Коста-Ріка, ви могли б уявити, що статистика буде менш односторонньою, але ви все одно думаєте, що вони монополізують м’яч.

По ходу турніру змусити іншу команду більше ганятися за м’ячем буде значною перевагою, особливо якщо вони вже витратили більше енергії, ніж зазвичай.

Відзначимо, що минулого разу, коли Іспанія перемагала, більше десяти років тому в ПАР, тріумф будувався на тих же принципах.

Команда мала в середньому 64.5% володіння м’ячем на шляху до перемоги, хоча лише вісім голів часто порівнюють менш прихильно з іншими чемпіонами.

Але не можна сперечатися про те, наскільки ефективною була філософія пасу Тікі Така, яка дозволила іспанцям домінувати в іграх.

Це може стати вирішальним фактором, щоб вони знову йшли до кінця в Катарі.