Захоплююча золота медаль Ерін Джексон на Олімпійських іграх у Пекіні має намір на Зимові Ігри 2026 року

Після захоплення — а також стресу й тиску — на Олімпіаді багато спортсменів не відразу знають, чи хочуть вони повторити все це знову через чотири роки.

Але не Ерін Джексон.

29-річна спортсменка і дворазова олімпійка, яка вперше в історії завоювала олімпійську медаль, завоювавши золото в жіночій гонці на 500 метрів у Пекіні, хоче лише більше.

Зрештою, уродженка Флориди, яка виросла, займаючись катанням на роликових ковзанах, вперше почала кататися на льоду у віці 25 років. Вона пройшла кваліфікацію на Олімпійські ігри 2018, незважаючи на те, що зайнялася цим видом спорту лише рік тому, фінішувавши 24-й на дистанції 500 м. .

Але зростаюче відчуття комфорту на льоду та продовження відточування техніки дозволили Джексон стати однією з найкращих у світі. А вона тільки починає.

«Я точно планую поїхати на 2026 рік», — сказала Джексон по телефону після того, як вона повернулася додому з Олімпіади. «Пройшло лише півтора сезону, щоб почуватись краще на льоду, отримати більше цього комфорту. Я не можу зараз зупинитися; Я тільки починаю це розуміти!»

Джексон каже, що «великий стрибок» у її катанні відбувся лише минулого сезону. Вона тісно співпрацювала зі своїм тренером Райаном Шімабукуро, який був особливо корисним у відеоогляді, над її технікою, покращуючи такі речі, як глибоке сидіння з більшим згином у колінах, витрачаючи менше енергії та покращуючи позицію в кутах.

Джексон був одним із шести американців, які виграли індивідуальну золоту медаль у Пекіні. (Загалом у США було вісім золотих медалей завдяки перемогам у змішаних командних змаганнях із сноубордкросу та змішаних командних антенах.) Її товариша по команді Бріттані Боу завоювала єдину іншу індивідуальну медаль у Сполучених Штатах, бронзу в бігу на 1000 метрів серед жінок.

Джексон виграла чотири з восьми гонок Кубка світу на дистанції 500 м у цьому сезоні і зайняла 1-е місце в світовому рейтингу. Але на Олімпійських випробуваннях в Мілуокі Джексон поскользнувся в забігу на 500 метрів, фінішувавши на третьому місці. Лише фініш у першій двійці гарантував кваліфікацію.

Боу, яка фінішувала першою на дистанції 500 м, знала, що її найкращі шанси на медаль на Іграх у Пекіні були на дистанціях 1000 м та 1500 м, тому вона поступилася кваліфікаційним місцем на дистанції 500 м Джексону. (Пізніше Боу пройшов кваліфікацію на дистанції 500 м, коли США отримали додаткову квоту.)

Це втілення олімпійського духу принесло обидві жінки медалі.

«Важко уявити, щоб хтось зробив щось таке велике для вас, і це було дуже зворушливо, коли хтось так сильно вірив у мене», – сказав Джексон. «Я був дуже вдячний і схвильований, що світ побачив, яка вона дивовижна людина. Підтримка, яку вона отримала за це, була приголомшливою».

Коли Джексон здобув золото на дистанції 500 м, вони з Боу обнялися у сльозах. На той час, коли Боу виграла її медаль, Джексон вже повернувся в штат. Вона надіслала своєму товаришу по команді голосове повідомлення з привітанням.

Джексона ще не було вдома. Після бурхливого медіа-туру, щоб розповісти про свій досвід у Пекіні, вона знову приєднається до своєї команди, щоб завершити решту сезону ковзанярського спорту. На перегонах у Норвегії та Нідерландах.

Після завершення сезону вона з нетерпінням чекає зустрічі з батьком, а також возз’єднання зі своїми двома котами та собакою Вінні вдома в Солт-Лейк-Сіті, куди Джексон переїхав тренуватися.

Зараз Джексон отримує ступінь молодшого спеціаліста з кінезіології, а також хоче отримати ступінь магістра біомеханіки. Її ступінь бакалавра – інженерія матеріалів, і коли вона закінчить катання на ковзанах, вона сподівається продовжити співпрацю зі спонсором Toyota та працювати над їхніми технологічними проектами, пов’язаними з мобільністю та свободою пересування.

Але зараз вона навіть не може думати про пенсію. Блискуча золота медаль, що висить на її шиї, нагадує їй про те, як багато вона ще може досягти в цьому виді спорту.

«Мабуть, це все ще не дуже вразило мене», – сказав Джексон. «Це було приголомшливо, і це було навіть крутіше, ніж я думав, за той короткий час, який я міг собі це уявити. До листопада це здавалося неможливим. Я думав: «Було б справді чудово мати можливість наблизитися до медалі на Олімпіаді».

Золота медаль Джексона є важливою подією для американського катання на ковзанах як на льоду, так і поза ним.

Це була перша індивідуальна золота медаль для США в катанні на довгій трасі після перемоги Шані Девіс у 2010 році — і перша для американки після Кріса Вітті в 2002 році. Зокрема, на дистанції 500 метрів Джексон стала першою жінкою США, яка виграла після Бонні Блер. у 1994 році.

Більше того, Джексон – перша темношкіра жінка, яка виграла золоту медаль в особистому заліку на зимових Олімпійських іграх. У 2022 році в це важко повірити. Але коли Джексон закінчить, ціле нове покоління дівчат буде натхненно вийти на лід.

«Здається, що це хороша відповідальність, розумієте? Я завжди хочу бути хорошим прикладом, коли тільки можу", - сказав Джексон.

Її відчутне піднесення від виграшу золота та абсолютна близькість — на церемонії нагородження вона так сильно плакала, що випадково поклала медаль задом наперед — зробили її за одну ніч.

Фактично, згідно з повідомленнями в Twitter, @ErinJackson480 був п’ятим за кількістю твітів обліковим записом протягом усіх Ігор; серед рахунків спортсменів Джексон був другим, поступаючись лише Шону Уайту. (Іншими були Натан Чен, Мікаела Шіффрін та Хлоя Кім.)

Джексон буде за честь, якби будь-яка дівчина, яка спостерігала за її змаганнями в Пекіні, була б натхненна спробувати біг на ковзанах або будь-який інший вид спорту. Її головна порада: якщо вам здається, що щось зробити або почати працювати надто важко, головне — зробити перший крок. Не думайте про це в цілому.

Для Джексона це був перший крок на лід. Вона приймала будь-яку можливість покращитися, навіть якщо це означало відвідувати уроки катання на ковзанах з маленькими дітьми. «Якби я могла, я б хотіла надихнути ще одну людину спробувати все, що вона думає спробувати», — сказала вона.

«Для мене було відносно пізно починати новий вид спорту; Мені було 25, коли я змінив, — сказав Джексон. «Але ніколи не пізно почати неможливе».