Чому вболівальникам MLS варто протистояти чвертьфінальному матчу Ліги чемпіонів Конкакаф

Ліга чемпіонів Конкакаф була білим китом вищої футбольної ліги з моменту її створення в 2008 році.

Відтоді якість, широта та видимість MLS значно зросли. Проте найкращі команди ліги неодноразово зазнавали невдач у своїх спробах порушити домінування команд з мексиканської Ліги MX у континентальному чемпіонаті.

Лише чотири клуби MLS навіть вийшли до фіналу, останній раз у 2020 році, коли LAFC програв Tigres в одному матчі на нейтральному майданчику, зіграному в грудні через пандемію Covid-19.

Враховуючи всю цю марність, дезорієнтує думка про те, що чвертьфінальні ігри в четвер можуть закінчитися тим, що команди MLS програють свої відповідні серії, зробивши останні два раунди турніру справою внутрішньоліги.

У вівторок увечері ФК «Нью-Йорк Сіті» виходить у 2-й етап на «Комунікасьєс» з рахунком 3-1. «Сіетл Саундерс» і «Нью-Інгленд Революшн» ведуть з Мексикою з рахунком 3-0 у матчі 2, а «Монреаль» зіткнувся з помірним дефіцитом 1-0 проти Круза Азула, який повертається додому.

І все ж євангелісти MLS, які сподіваються на зачистку, мабуть, не повинні. Тому що вперше з 2000 року претендуючи на континентальне право хвалитися Це була б піррова перемога без мексиканського раунду, що забезпечить протистояння в останніх раундах.

Що стимулює привабливість CCL, наскільки вона існує, так це те саме протистояння між США (а тепер Канадою) і Мексикою, яке стимулює міжнародну гру в Конкакафі.

Саме тому Liga MX і MLS взяли на себе зобов’язання створити Кубок Ліг як ще одне змагання, яке щороку ставить ліги в пряму конкуренцію. Той конкурс планується різко розширитися в 2023 році, з кожним клубом з обох ліг.

Таким чином, приманка MLS, яка претендує на континентальні права хвалитися в CCL, робить це безпосередньо проти Ліги MX і доводить свою цінність не лише серед своїх провідних клубів, а й у лізі в цілому.

І якщо Club Leon, Cruz Azul і Pumas UNAM впадуть в аварію цього тижня, буде легше назвати весь турнір випадковістю. Принаймні, той, хто виграє титул від MLS, навіть не наблизиться до того, щоб претендувати на найкращий результат проти мексиканських клубів в історії змагань.

Кошмарний сценарій полягає в тому, якщо ФК «Нью-Йорк Сіті» послідує за своїм тріумфом у Кубку MLS 2021 року з короною CCL 2022 року, навіть не зіткнувшись із ворогом Ліги MX.

Наразі «Сітізени» пройшли повз Сантос-де-Гуапілес з Коста-Ріки і перебувають у хорошій формі до свого чвертьфінального етапу 2 у Гватемалі. Але скажімо, що вони виходять у півфінал, потім вбивають Сіетл, а потім, зрештою, Нову Англію чи Монреаль, щоб виграти всю справу. Що саме це доводить? Що вони здатні перемогти будь-яку команду в MLS? Вони зробили це тільки минулої осені.

Сіетл і Нова Англія мали б принаймні одну перемогу над ворогами Ліги MX, а Монреаль – дві. Але чи могли б ви порівняти їхні результати з тим, чого досяг ФК «Торонто» у 2018 році або LAFC у 2020 році?

У 2018 році «Торонто» переміг UANL Tigres і Club America перед жахливою поразкою у фіналі від Чіваса з Гвадалахари за пенальті. Два роки тому LAFC переміг трьох (!!!) супротивників Ліги MX, перш ніж програти Тигресу у фіналі після раннього лідерства.

Хороша новина — якщо ви хочете це назвати так — історія свідчить, що ці серіали ще далекі від завершення.

З моменту впровадження поточного формату в 2018 році клуби Ліги MX мають чотири перемоги та дві нічиї у 12 виїзних поїздках на чвертьфінальній стадії. Будь-яка перемога або нічия Круза Азула в Монреалі виводить їх у чвертьфінал.

Вдома ті ж мексиканські команди в чвертьфіналі безжальні 10-1-0 (Ш/Л/Д). Чотири з цих перемог були з рахунком 3-0, а це те, що потрібно Club Leon і UNAM Pumas, щоб принаймні перевести свою серію на пенальті.

Не помиляйтеся, найпростіший спосіб для MLS здобути титул CCL — скористатися їх вигідною позицією зараз. І це цілком реальна можливість.

По всій лізі, це було б похвальним досягненням. Але чи принесе це так само задоволення для клубу-переможця, як убити мексиканського гіганта у фіналі? Навіть близько не.