Історичний сезон Тьюлейн перевищив найбільші результати FBS у 2022 році

До приходу Віллі Фріца в 2016 році Тулейн востаннє вигравав сезони поспіль у 1997 і 1998 роках з Шоном Кінгом на позиції захисника.

Лише одного разу Зелена Хвиля з’явилася в іграх у чашу спина до спини, і це були 1979 та 1980 роки під керівництвом Ларрі Сміта та Вінса Гібсона відповідно. Тьюлейн зіграв у чотирьох іграх за останні п’ять сезонів, у тому числі три поспіль з 2018 по 2020 рік. Поразка від «Невади» у знаменитому турнірі «Famous Idaho Potato Bowl» у 2020 році перешкодила сезону, який міг стати третім поспіль переможним сезоном, оскільки команда Фріца закінчила 6-7. .

«Зелена хвиля» завершила незабутній сезон 2022 року пам’ятним поверненням, перемігши USC у Коттон Боул. Кінцевим результатом стала оцінка 12-2 після кампанії 2-10. Жодна команда у підрозділі Football Bowl ніколи не вигравала на 10 ігор більше, ніж у попередньому сезоні. Якщо підрахувати цифри в колонці поразок, різниця у вісім, цього сезону результат склав дев’ять ігор.

Очолювані Зеленою хвилею, ось найбільші зміни 2022 року.

Tulane 9-Game Turnaround (2021: 2-10/2022: 12-2)

Сезон 2021 року розпочався важко: Тулейн був вигнаний, а дві домашні гри були перенесені через ураган «Іда». Справи не стали легшими для команди, яка програла вісім поспіль за одне очко, п’ять із яких програла принаймні з різницею у 18 очок.

«Зелена хвиля» з лишком компенсувала невтішний 2021 рік. З багатьма стартовими командами, включно з квотербеком Майклом Праттом і ранінгбеком Тайдже Спірсом, вони почали з рахунком 3-0, включно з перемогою 17-10 у Канзас-Стейт, найменшій кількості очок. Wildcats забивали весь сезон.

«Зелена хвиля» зазнала удару в колонці поразок, коли виграла в гостях у «Південної Міс» перед перемогою з рахунком 27-24 на першому матчі Американської атлетичної конференції в Х’юстоні. Тулейн зрівняв рахунок на останній хвилині четвертої чверті та виграв її в овертаймі. З цього моменту все пішло вгору для команди, яка виграла вісім із дев’яти титлів у конференції, включаючи перемогу в чемпіонаті над UCF, яка завдала Зеленій Хвилі їхньої єдиної поразки в конференції в регулярному сезоні.

Будучи найвищою (№ 16) командою Групи п’яти в підсумковому рейтингу CFP, Тьюлейн пройшов до новорічної шістки та продовжив творити історію в Арлінгтоні. Вони зайняли 9 місце в AP.

6.5 ПКУ (2021: 5-7/2022: 13-2)

Гері Паттерсон провів майже два десятиліття, керуючи Horned Frogs до безпрецедентних висот, перш ніж його звільнили наприкінці минулого сезону, другої кампанії програми 5-7 за три роки. Сонні Дайкс переїхав на 40 миль на захід через Metroplex, залишивши SMU на посаді TCU. Ніхто не міг очікувати того, що послідувало: сезон із 13 перемогами та вихід у чемпіонат країни.

Тоді як Дайкс отримав свою частку нагород як тренер року, Макс Дагган був обличчям команди, яка керувала таблицею в регулярному сезоні. Що інтригує в році, який провів Дагган, так це те, що він був не стартовий захисник TCU щоб відкрити сезон. Робота належала Чендлеру Моррісу, який отримав травму ноги в другій половині першого матчу в Колорадо. Дагган прийшов, щоб очолити пару забивних драйвів і продовжував мати сезон, у якому він був другим у голосуванні Heisman.

Поразка в овертаймі від штату Канзас у чемпіонаті Великої 12 не завадила TCU вперше виступити на CFP. Рогаті жаби скористалися помилками, перемігши Мічиган у півфіналі перед катастрофою проти Джорджії в грі національного чемпіонату, що стало першим випадком, коли програма зіграла за все з моменту виграшу національного титулу в 1938 році з переможцем Heisman Дейві О'Браєном на захисник. Переможець Дейві О'Браєна 2022 як найкращий захисник країни? Макс Дагган.

6.5 Вашингтон (2021: 4-8/2022: 11-2)

Послідовні втрати на дорозі в жовтні проти Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та штату Арізона були єдиними невдачами Хаскі в першому сезоні Калеба ДеБора в Сіетлі. Це був сезон, який завершився перемогою над Техасом в Аламо Боул.

У листопаді «Хаскі» отримали попередження, коли перемогли штат Орегон і Орегон протягом тижнів поспіль. Обидві ці команди мали сезони з 10 перемогами. Здоровий Майкл Пенікс, який перейшов з Індіани, був лідером країни за загальним нападом, посівши друге місце в пасових ярдах.

«Вашингтон», який зіграв лише чотири матчі в 2020 році, охопленому вірусами, закінчив сумний 2021 рік, який включав стрілянина тренера Джиммі Лейка.

6 Троя (2021: 5-7/2022: 12-2)

Перший сезон Джона Самралла на посаді головного тренера, здавалося, не міг пройти краще. Будучи асистентом під керівництвом Ніла Брауна протягом трьох сезонів (2015-17) у Трої, Сумрал повернувся до рідної Алабами після того, як служив координатором спільного захисту в Кентуккі. Він залучив кількох троянських програм-ветеранів, тож у нього було кілька знайомих облич, до яких можна було донести своє повідомлення після того, як програма застрягла на п’яти перемогах у кожному з попередніх трьох сезонів.

«Троянці» досить швидко змогли покласти важкий старт з рахунком 1-2, який включав поразку в Оле-Міс і поразку в Аппалачському штаті на «Хейл Мері». Перемога над Маршаллом у гостях стала першою з 11 перемог поспіль. Це був відрізок, який включав перемогу чемпіонату Sun Belt над Coastal Carolina та перемогу Cure Bowl над чемпіоном Conference USA UTSA.

Trojans, які увійшли до цього сезону, потрапивши в рейтинг лише один раз за весь тиждень у 2016 році, увійшли до сезону чаші з рейтингом як в опитуваннях, так і в CFP. Вони перевірили номер 19 в остаточному опитуванні AP.

6 USC (2021: 4-8/2022: 11-3)

Троянці піднялися до 4-8 у 2021 році, коли Клея Хелтона відпустили після поразки від Стенфорда на другому тижні. Через пару днів після невдачі в Каліфорнії, яка закінчилася сезоном, Лінкольна Райлі зустріли в Південній Каліфорнії з розпростертими обіймами. На борту було багато трансферів, у тому числі переможець Хейсмана Калеб Вільямс і володар премії Білетнікофф 2 Джордан Еддісон.

Лише поразка «Юти» в середині сезону в останню хвилину зіпсувала ідеальний регулярний сезон. Юти знову стали на заваді в чемпіонській грі Pac-12, яка вибила Trojans з CFP. Вони все одно пішли на новорічний боул, який вони, здавалося, закрили лише для того, щоб підірвати перевагу в 16 очок Тулейну в Коттон Боул.

У ширшому плані це був грандіозний сезон для програми, яка виграла 11 ігор вперше після досягнення 12-1 у виграшному сезоні Rose Bowl 2008 року під керівництвом Піта Керролла.

6 Огайо (2021: 3-9/2022: 10-4)

Внесок Френка Соліча в програму неможливо переоцінити, і він продовжує відчуватися. Найвиграшніший тренер MAC за всю історію (115 перемог) пішов у відставку влітку 2021 року, а його посаду зайняв координатор нападу Тім Албін. Альбін вперше працював під керівництвом Соліча в Небрасці 20 років тому, а потім возз’єднався в Афінах у 2005 році. Після важкого 2021 року, який включав три поразки з різницею в три очки або менше, Альбін привів Бобкетс до 10 перемог, щоб зрівнятися з рекордом програми 1968 і 2011 років.

Огайо довелося обійтися в грі за титул MAC і Arizona Bowl без захисника Куртіса Рурка, який був шостим у національному рейтингу за ефективністю передач. Після поразки від Толедо в чемпіонаті конференції, Бобкетс відіграли перемогу в овертаймі проти Вайомінгу. Це був досить драматичний фініш незабутнього сезону, коли Натаніель Вакос пробурив 56-ярдове поле за чотири секунди до кінця четвертої чверті, щоб змусити овертайм.