Відкритий чемпіонат Франції зробив величезну помилку, посівши Рафаеля Надаля № 5, і тепер його жеребкування хибне

Рафаель Надаль і Новак Джокович, володарі 41 турніру Великого шолома в одиночному розряді, зустрінуться на Ролан Гаррос.

Це хороша новина для тенісу.

Погані новини?

Дві живі легенди не зіткнуться ні у фіналі, ні навіть у півфіналі. Вони будуть зустрічаються в 59-й раз у своїй кар'єрі в довгоочікуваному чвертьфіналі у вівторок (2:45 ET, Tennis Channel).

Історія знову буде на кону. Якщо Надаль переможе, він залишиться в живих завдяки своєму 14-му чемпіонату Відкритого чемпіонату Франції та рекордному 22-му чемпіонату Великого шолома в одиночному розряді. після того, як він виграв свій 21-й на Australian Open у січні.

Якщо Джокович переможе, він залишиться в списку за свій рекордний 21-й титул.

Світ тенісу отримує цей поєдинок у чвертях — а не у фіналі чи навіть у півфіналі, — тому що «Ролан Гаррос» пройшов строго за рейтингом ATP, де Надаль — № 5, а Джокович — № 1.

Насправді, у верхній половині жеребкування представлені трійка найкращих фаворитів на здобуття титулу: Джокович, Надаль і номер 6 Карлос Алькарас, який зустрінеться з 3 номером Олександром Звєрєвим у ще одному чвертьфіналі у вівторок і є єдиним чоловіком, який переміг Надаля і Джоковича на тому самому грунтовому суді.

Друга половина жеребкування?

У ньому виступають Каспер Рууд, Хольгер Рун, Андрій Рубльов і Марін Чиліч. Один із цих чотирьох вийде у фінал у неділю. Руне приголомшив №4 Стефаноса Циціпаса в чотирьох сетах у понеділок, а Чиліч, чемпіон US Open 2014 року, переміг №2 Даниіла Медведєдєва в сетах поспіль пізніше в понеділок.

Я маю на увазі, що тут робиш?

Це тенісний еквівалент Battle of the Bands з The Beatles, The Stones, Oasis і Greta Van Fleet в одній половині дужки, з Asia, Toto, Pure Prairie League і The Knack в другій половині.

Ще до початку турніру Патрік МакЕнро викликав чиновників «Ролан Гаррос» за цю абсурдну ситуацію, де людина, яка виграла турнір 13 разів – 13! – посівний No5.

У якому світі Надаль коли-небудь повинен бути посіяний нижче, ніж 2 у французів? Він вийшов на турнір з рахунком 105-3 на Ролан Гаррос і зараз має там 109-3.

«Приходьте на Відкритий чемпіонат Франції, пора використовувати систему посіву», – опублікував МакІнро у відео. "Вже достатньо. У нас були Надаль і Джокович минулого року в півфіналі. Один з найкращих матчів за всю історію, у півфіналі. Теніс потребує цього у фіналі. Тепер у чвертьфіналі ми могли б взяти Джоковича-Надаля. Давай, нарешті, зберемося разом».

МакЕнро закликав Відкритий чемпіонат Франції бути схожим на Вімблдон до 2019 року, коли він використовував власну формулу посіву для розділення гравців, систему, розроблену для того, щоб найкращі гравці на траві мали більшу ймовірність розлучитися в перших раундах.

Як TennisMajors.com вказано наголошено: «У 6 році Піта Сампраса підняли з № 1 у світовому рейтингу на № 2001 на знак визнання того факту, що він виграв титул протягом семи з попередніх восьми років. Борис Беккер, тричі чемпіон 1980-х років, був піднятий з 18-го місця на 8-е місце в 1997 році. Стефан Едберг, переможець у 1988 та 1990 роках, отримав 12-е місце в 1996 році, 10 місць. вище за його рейтинг.

«І, як відомо, у 2018 році Серена Вільямс, семиразова чемпіонка Вімблдону, була посіяна під 25-м номером, незважаючи на її 183 місце, хоча це було пом’якшено тим фактом, що американка тільки що повернулася до Туру після народження своєї першої дитини. ”

Вімблдон відмовився від цього підходу у 2020 році. Тим не менш, МакЕнро закликав Ролан Гаррос зробити правильні речі перед цьогорічним жеребкуванням.

«Коли Відкритий чемпіонат Франції нарешті збереться і зробить своє насіння так, як вони це роблять на Вімблдоні? Це підкреслює успіх гравця на цій конкретній поверхні».

За наявними даними, або Надаль, або Джокович вибудуть з турніру у вівторок, а дві третини Надаля, Джоковича та Алькараса будуть виконані до кінця гри в п’ятницю.

У фінал вийде один із Рууд, Рун, Рубльов чи Чиліч.

Можливо, це зробить чудове шоу в неділю. Можливо, хтось із них буде автором надихаючого та захоплюючого пробігу до фіналу — а може, навіть назви.

Але уявіть собі, що означатиме для тенісу недільний фінал за участю Надаля та Джоковича? З такою кількістю історії на кону?

Або фінал Надаля-Алькараса, в якому одному іспанцю майже 36 років, а іншому, якому щойно виповнилося 19?

Або фінал Джоковича-Алькараса протиставляє найкращого гравця світу сьогодні з помазаником на майбутнє?

Надаль має рахунок 10-7 проти Джоковича в мейджорах і 7-2 у французів. Джокович веде 30-28 за весь час.

Хто знає? Це може стати останнім Ролан Гаррос для Надаля, і він може вийти в чвертьфінал? Він часто говорив про своє хронічна проблема лівої стопи це заважало йому роками і останнім часом погіршилося.

«Я в чвертьфіналі, два тижні тому, я не знав, чи зможу бути тут», - сказав він. «Тож просто насолоджуюся тим, що я тут. Чесно кажучи, кожен матч, який я граю тут, я не знаю, чи буде це мій останній матч на Ролан-Гаррос у моїй кар’єрі».

Якщо цей матч якимось чином вийде в чвертьфінал — замість півфіналу чи фіналу — як це було б шкода.

Навіть якщо це не так, Ролан Гаррос мав би зробити краще.