Рафаель Надаль переміг Новака Джоковича в чвертьфіналі, очікуючи на 14-й Відкритий чемпіонат Франції, 22-й титул Великого шолома

Лише час покаже остаточне значення останнього матчу між двома величними гравцями чоловічого тенісу всіх часів.

Якщо Рафаель Надаль продовжить виграти неймовірний 14-й титул Відкритого чемпіонату Франції та 22-ю корону на турнірах Великого шолома, що поставило його на два випередження від Новака Джоковича в категорії чемпіонів усіх часів, їхня остання зустріч може виявитися переломною.

На даний момент посівний під номером 5 Надаль вийшов у півфінал Ролан Гаррос завдяки своїй перемогі над номером 6 світу з рахунком 2-4, 6-6, 2-7, 6-4(1) у матчі, який тривав 4 годин 12 хвилин і закінчився в середу о 1:15 за паризьким часом. Це тривало на одну хвилину довше, ніж їхні 4 години 11 хвилин півфінал, який Джокович виграв у чотирьох сетах рік тому.

«Це була дуже емоційна ніч для мене. Я все ще граю такі ночі, як сьогодні», – Надаль, який в січні виграв свій 21-й великий титул на Australian Open. сказав на своїй післяматчевій прес-конференції. «Але це всього лише чвертьфінальний матч, чи не так? Тому я нічого не виграв. Тож мені просто [потрібно] дати собі шанс повернутися на корт через два дні, зіграти ще один півфінал тут, на Ролан Гаррос. [Це] для мене багато значить».

Надаль-Джокович, здається, більше підходить для фіналу або, можливо, півфіналу, ніж чверть, але Представники "Ролан Гаррос" посіяли Надаля, 13-разового чемпіона, під номером 5 відповідно до його рейтингу.

Незалежно від його нічиєї, хронічної травми лівої ноги чи недавніх розмов про можливу відставку, Надаль продовжує кататися в Парижі. "Король глини" покращився до 110-3 на Ролан Гаррос і зустрінеться з № 3 Олександр Звєрєв у свій 36-й день народження в п'ятничному півфіналі — не 19-річний сенсація Карлос Алькарас. Надаль – 6-3 проти Звєрєва, 4-1 на відкритих грунтових кортах.

Джокович, діючий чемпіон у Парижі, не програв жодного сету, виходячи в чвертьфінал. Але тепер він тричі здобув перемогу його 20-й мажор на Вімблдоні минулого літа. Він програв у фіналі US Open Данилу Медведєву поки шукав календар Великого шолома і був тоді депортований з Австралії напередодні Australian Open за те, що не був вакцинований проти Covid-19.

«Це може стати переломним матчем, який визначить, хто буде вважатися найкращим гравцем усіх часів», – сказав колишній номер 1 світу Джим Кур’єр на Tennis Channel перед матчем. «Якщо Надаль якось переможе і виграє 22, а Джокович ніколи не досягне цього, це може стати вирішальним.

«Ти просто не знаєш».

59-та зустріч двох легенд була насичена історією. Це став першим матчем у відкритій ери, у якому двоє чоловіків здобули понад 20 мажорів, 1,000 перемог у матчах і 300 перемог у мажорних змаганнях.

Джокович як і раніше веде за весь час лідируючі 30-29, але Надаль веде з рахунком 11-7 на мажордах і 8-2 на Ролан Гаррос.

У вирішальному тай-брейку в четвертому сеті Надаль вийшов вперед з рахунком 3-0, отримавши ранній міні-брейк, а потім вдаривши переможця з форхенда з форхенду, зробивши рахунок 3-0.

Коли Джокович зробив спробу дроп-шота, який потрапив у сітку, Надаль перейняв командний рахунок 6-1.

Джокович зберіг три матч-пойнти, але з Надалем подав 6-4, іспанець завершив розіграш переможцем бекхенда на лінії. Він зустрів Джоковича біля воріт, а потім підняв руки на знак святкування перед реваючим натовпом.

«Він показав, чому він чудовий чемпіон», – сказав Джокович. «Залишатися там психічно жорстким і закінчити матч так, як він це зробив. Вітаємо його та його команду. Без сумніву, він це заслужив».

Джокович зазвичай контролює темп матчу, але він був у обороні з самого початку і відставав у кожному з перших двох сетів, оскільки Надаль набігав, як припливна хвиля, і дивився на кінцеві точки рано, розірвавши форхенд. лінія. Іспанець використав низку брейк-пойнтів (7 на 17).

Під час матчу Джокович демонстрував ознаки розчарування. У якийсь момент він закричав фанату «Заткнись до біса» після того, як фанат, очевидно, розмовляв під час гри.

Пізніше він ударив ракеткою об сітку, коли очко йому не пішло.

Надаль увійшов, провівши на корті ще дві з половиною години, і регулярно відзначав, що його хронічна травма лівої стопи змушує його ходити. з кульганням «у багато днів мого життя». Цього тижня він навіть сказав, що «Кожен матч може стати моїм останнім на Ролан Гаррос».

Тим не менш, після перемоги в першому сеті з рахунком 6-2, Надаль вийшов вперед з рахунком 3-0 у другому, переслідуючи дроп-шот і спокійно завдавши переможця з бэкхенда на відкритому майданчику.

Але Джокович подолав подвійний брейк у другому сеті і згуртований, щоб виграти його, коли Надаль провів довгий форхенд навиворіт під час подачі при рахунку 4-5.

У третьому матчі Надаль вийшов вперед з подвійним перервом 4-1, коли Джокович пройшов у бік під час розбігу.

Подаючи при рахунку 5-2, Надаль взяв сет, коли Джокович провів форхендом через корт.

У четвертому сеті Джокович зробив ранній брейк, коли Надаль зробив спробу удару з поперечної зони, який, на його думку, був, але був викликаний суддею.

Серб подав у четвертому сеті з рахунком 5-3, але Надаль тримався міцно і здобув брейк завдяки вражаючому переможцю форхенду навиворіт, коли натовп схвально ревів.

"Звичайно, у нас багато спільної історії", - сказав Надаль. «Багато важливих моментів у грі один проти одного. Це правда. У такому випадку [це] завжди особливий матч, граючи проти Новака.

«Сьогодні ввечері був лише матч XNUMX/XNUMX фіналу, а не фінал… Але все одно суперкласичний матч і за великим сценарієм. Між Новаком, Роджером [Федерером] і мною — у нас дивовижна історія, яка зустрічається один з одним у найважливіших матчах за такий довгий час. Тож це робить речі більш особливими та емоційнішими».