Рафаель Надаль виходить у фінал Australian Open, претендує на рекордний 21-й титул Великого шолома

Рафаель Надаль вийшов у фінал Australian Open і зараз стоїть на порозі історії.

35-річний іспанець не продемонстрував ніяких негативних наслідків після перемоги в п'яти сетах у чвертьфіналі над Денисом Шаповаловим, в якій він впорався з розладом шлунка і ефективно переміг 7-го Маттео Берреттіна, 6-3, 6-2, 3- 6, 6-3, дах на Rod Laver Arena закритий через дощ.

Надаль бере участь у своєму 29-му великому фіналі і тепер буде претендувати на рекордний 21-й титул Великого шолома в одиночному розряді у недільному фіналі проти 2-го чемпіона Відкритого чемпіонату США Данііла Медведєва або 4-го Стефаноса Ціціпаса, який посів друге місце на Відкритому чемпіонаті Франції. У фіналі Australian Open Надаль має рахунок 1-4, а його єдиний титул Down Under прийшов у 2009 році в п'яти сетах, перевершивши Роджера Федерера.

«Чесно кажучи, для мене багато значить знову потрапити у фінал», – сказав Надаль Джиму Кур’єру в інтерв’ю на корті.

Нещодавно Надаль заявив, що його не турбує статус GOAT, але він прагне перевершити своїх давніх суперників Федерера і Новака Джоковича, які з ним врівні на 20 мажордах. Надаль також претендує на те, щоб приєднатися до Джоковича серед чоловіків, які двічі вигравали кожен мейджор.

Джоковича, звичайно, депортували напередодні турніру, який він вигравав дев'ять разів, через те, що він не отримав щеплення від Covid-19.

«Для мене це все про Australian Open більше, ніж будь-що інше, чи не так?» – сказав Надаль. «Це просто дивовижна подія. Мені трохи не пощастило під час моєї кар'єри з деякими травмами, а іноді я грав у дивовижних фіналах з хорошими шансами проти Новака 2012, проти Роджера 2017. Я був поруч пару разів, мені дуже пощастило, що я виграв один раз у своїй кар'єрі .

«Але я ніколи не думав про інший шанс у 2022 році, тому просто спробуй насолоджуватися сьогоднішньою перемогою, а післязавтра я намагатимусь якнайкраще».

Іспанець також став четвертим чоловіком у відкритій ери виграв 500 матчів на твердій корті, приєднавшись до Федерера, Джоковича та Андре Агассі. Надаль вже є єдиною людиною у відкритій ери, яка виграла 400 або більше матчів як на твердому майданчику, так і на грунті (464 перемоги на грунтовому рівні на рівні туру).

Берреттіні, фіналіст Вімблдону, не зміг витримати значну боротьбу після того, як витримав п’ять сетів з Гаелем Монфісом у чвертьфіналі та п’ять сетів із Карлосом Алькарасом у третьому раунді, і впав з рахунком 0-8 проти «Великої трійки». ».

«Він виглядає досить втомленим там», – сказав Джон Макінро в ефірі.

Лівша Надаль неодноразово бив бекхендом італійця і виводив його із зони комфорту. Під час свого третього сет-пойнта в першому сеті Надаль вдарив переможця подачі, щоб захопити сет.

Потім він вразив переможець форхенда з крос-корта для швидкого перерву за рахунком 1-0 у другому сеті, а потім зробив подвійний брейк за рахунком 3-0. Потім він вразив чудовий переможець бекхенда, повівши 4-0 на шляху до домінування у другому сеті.

«Я чудово розпочав матч, – сказав Надаль. «Перші два набори були одними з найкращих на сьогоднішній день, але потім я знаю, наскільки хороший Маттео, чи не так? Він дуже солідний гравець, дуже небезпечний. У третьому я знаю, що в якийсь момент він піде на постріл».

Пропустивши два сети до кохання, Берреттіні наполегливо боровся та підвищив свою продуктивність на подачі, вигравши 23 очки поспіль на шляху до третього сету та утримуючи його близько в четвертому. Але, подавши при рахунку 3-4 у четвертому, він моргнув на другому брейк-пойнт, коли забив удар у сітку.

На подачі в матчі з рахунком 5-3, Надаль закрив його, коли Берреттіні ударив бекхендом у сітку на матч-пойнт. Ці двоє обнялися біля сітки, і Надаль підняв ліву руку до натовпу на знак святкування.

"Нам потрібно страждати і боротися, це єдиний спосіб бути там, де я є сьогодні", - сказав Надаль.

Надаль увійшов у 2022 рік, провівши лише два матчі за попередні шість місяців після травми стопи, яка не дозволила йому брати участь у Вімблдоні та Відкритому чемпіонаті США та вимагати лікування в Барселоні у вересні. У грудні він також дав позитивний результат на Covid-19.

Але дивлячись на його рівень гри зараз, ніколи не дізнаєшся.

"Справжня правда полягає в тому, що два місяці тому ми не знали, чи зможемо ми взагалі повернутися в тур", - сказав він після своєї чвертьфінальної перемоги. «Це просто подарунок життя, що я знову тут граю в теніс, і я просто насолоджуюся».