Марокко стала першою африканською командою в останніх чотирьох матчах після перемоги над Португалією з рахунком 1:0

Марокко захищався, а потім захищався ще трохи. З двома масивними лініями перед своїм воротарем Ясіном Буну марокканці знову були задоволені тим, що поглинули тиск, але коли вони зламали, вони робили це з запаморочливою швидкістю, часто створюючи велику небезпеку в останній третині. Це був план, який приніс успіх проти Іспанії та знову зробив це проти Португалії, коли на 42-й хвилині Юсеф Ен-Несрі забив переможний удар головою, гол, який поставив стадіон Аль-Тумама, марокканські міста, регіон Магрибу та арабський світ у безвихідь. божевілля.

Перш за все, навіть беручи до уваги амазигську та арабську культуру Марокко, це була перемога для Африки. Вперше в історії континент має свого представника в чотирьох останніх чемпіонатах світу. Жодна команда з Африки ніколи не проходила далі восьмої фіналу турніру. У 2010 році Луїс Суарес і Уругвай розбили серця Гани з пенальті. Сенегал дійшов до чвертьфіналу в 2002 році, через дванадцять років після того, як Англія вибила Камерун з Чемпіонату світу 1990 року на тій же стадії.

Але тут мало хто з спостерігачів дав Марокко шанс після бурхливого нарощування, звільнення головного тренера Вахіда Халілходжича та важкої жеребкування в першому раунді. Проте проти Хорватії, Бельгії, Канади та Іспанії північноафриканці довели, наскільки грізний їхній бік. Марокко показало найкращий результат у обороні на Чемпіонаті світу. Однак відхід Ромена Саїса означав, що троє з перших чотирьох захисників Марокко вибули з цього матчу. Скільки ще могло чинити опір Марокко? У шаленому другому таймі Португалія розташувалась на половині Марокко, а Кріштіану Роналду повернувся на заміну. У підсумку, здавалося, у Фернандо Сантоса нічого не залишилося, як звернутися до свого зіркового гравця.

Тиск на марокканський ар'єргард був невпинним. Хакім Зієх був наступним гравцем, який лімпував. Марокко було фізично виснажене. Чи змогла команда тренера Валіда Реграгі протриматися ще 12 хвилин? Він ще не ламався. Жоау Фелікс завдав різкого удару, який підтримав блискучий сейв однією рукою від Буну. Тоді Португалія вимагала пенальті проти Джавада Ель-Яміка. Європейці продовжували відступати, але Марокко міцно захищалося.

Валід Чеддіра, який вийшов на заміну, був вилучений з поля, отримавши дві жовті картки поспіль. Вісім хвилин було додано – вісім хвилин відокремили Марокко від історії ЧС. Його захист продовжував рухатися в унісон, прикриваючи, ковзаючи, захоплюючи та розчаровуючи Португалію. На боковій лінії вираз Сантоса видавав паніку. І тоді, коли ноги втомилися, нерви розтерті, а тіла бігли безперешкодно, арбітр Факундо Тельо дав фінальний свисток. У сльозах Роналду пішов до роздягальні, але це мало значення. Майже надлюдськими зусиллями Марокко перемогло. Стійкість, хоробрість і згуртованість викликали резонанс. Континент мав власних героїв.