Травма Марко Ройса затьмарює перемогу Боруссії Дортмунд над Шальке

Боруссія Дортмунд виграла Revierderby проти суперника Шальке, але втратила капітана Марко Ройса. Юссуфа Мукоко забив єдиний гол у грі (79') перед 81,100 XNUMX відвідувачами на аншлаговому SIGNAL IDUNA Park.

Результат катапультував Дортмунд на перше місце — принаймні, поки Уніон Берлін і Фрайбург не зіграють пізніше в неділю. Але радість від перемоги була сильно затьмарена травмою капітана Реуса. 32-річний атакувальний півзахисник підвернув щиколотку на 28-й хвилині, і через чотири хвилини його винесли з поля.

Це трагедія. Протягом останніх двох сезонів Ройс здебільшого не травмувався, але в нього траплялися випадки, коли він отримував удари безпосередньо перед великим турніром. Через два місяці до Чемпіонату світу в Катарі є побоювання, що капітан Дортмунда може знову пропустити великий турнір.

"Немає нічого позитивного", - сказав атакувальний півзахисник чоловічої збірної США Джованні Рейна, коли його запитали про травму Ройса. «Він, очевидно, дуже важливий гравець для нас. Я не знаю тяжкості, але він буде на деякий час. Але у нас є багато атакуючих гравців, які, сподіваюся, можуть заповнити прогалину».

Американський півзахисник вийшов замість Ройса і мав чудовий шанс на 81-й хвилині подвоїти перевагу Дортмунда. Незважаючи на всі недоліки травми Ройса, повернення Рейни до повної форми є позитивною новиною для чорно-жовтих, оскільки американець зіграє значну роль у заповненні порожнечі, утвореної травмою.

Однак повернення Рейни до повної форми було не єдиним позитивним результатом матчу. Головний тренер Едін Терзіч, схоже, зробив правильні висновки з поразок від Ман Сіті та РБ Лейпциг.

Крім травми, це була складна гра для Дортмунда проти добре організованого захисту Шальке. «Нам було важко створити багато гольових моментів у першому таймі, незважаючи на те, що ми змогли пробитися в останню третину», — сказав головний тренер Едін Терзіч. «Ми знали, що це буде емоційна гра, і зіткнулися з цим викликом віч-на-віч. Це все було про три очки, і це найсолодші три очки, які ми могли виграти в цьому сезоні».

Особливо боляче результат проти Сіті. Було відчуття, що Терзич прийняв неправильні рішення в останньому відрізку гри щодо замін, втративши перевагу 1-0. У суботу все було навпаки, оскільки Терзіч приніс перемогу у формі Мукоко та Каріма Адейемі. «Ми з Адейемі вийшли і змогли принести свіжий вітер на наш бік», — сказав Мукоко після гри.

«Я відчуваю велике полегшення», — відповів Мукоко, коли його запитали про його удар головою, який завершився перемогою Дортмунда. «Я тренувався з Терзічем саме для цієї ситуації, і я радий, що в цій ситуації це спрацювало».

Крім перемоги в дербі, гол Мукоко є величезним позитивним моментом для Дортмунда. 17-річний хлопець вважається найбільшим талантом клубу, і тепер він забиває гол кожні 78 хвилин за Дортмунд цього сезону — статистика виглядає набагато краще, якщо не враховувати, що Мукоко забив лише два голи в шести іграх.

Розвиток Мукоко фактично став предметом серйозних дебатів у клубі за останні кілька місяців. Підліток був незадоволений ігровим часом і приходом Ентоні Модест, якого клуб підписав замість Себастьєна Галлера; Французький форвард нині одужує від раку яєчок.

Тому невипадково Мукоко вказав на свій прогрес у передачі м’яча головою. Аргументація Дортмунда для підписання спочатку Халлера, а потім Модеста полягала в їх здатності до польоту. «Я щодня треную удари головою, — сказала Мукоко. «Терзіч завжди знаходить спосіб інтегрувати мене, незалежно від того, виходжу я з лави запасних чи починаю».

17-річну дівчину, як і Рейну, також попросять взяти на себе більш важливу роль, якщо Реус буде відсутня надовше. Мукоко, безперечно, може грати на обох флангах, але також за Модестом або формувати двосторонню атаку з Адейемі.

Отже, продуктивність Мукоко була позитивною. Але було ще щось. ЗМІ попросили не цікавитися контрактом форварда, але сам Мукоко натякнув, що найближчим часом нікуди не поїде. «Я не хочу тиснути на себе; У мене є час, і мій час [тут] ще далеко не закінчився».

Незважаючи на травму Ройса, позитивні моменти в Дортмунді переважають негативні. «Чорно-жовті» відстають від конкурентів «Баварії» на три очки, і молоді таланти, такі як Рейна та Мукоко, схоже, активізуються, що дає надію, що клуб зможе компенсувати відсутність Ройса.

Мануель Вет є ведучим Бундесліга Gegenpressing Podcast та Менеджер області США в трансферний ринок. Він також був опублікований в Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA та кількох інших видах. Слідкуйте за ним у Twitter: @ManuelVeth