Ліон Стун утримує Барселону, щоб претендувати на рекордний восьмий титул Ліги чемпіонів серед жінок

Олімпік Ліон повернув собі титул жіночої Ліги чемпіонів, перемігши діючу чемпіонку ФК Барселону, яка раніше боролася з усіма перед ними протягом усього сезону, але програла команді, яку вони досі ніколи не перемагали.

Протягом двох сезонів «Барселона» зазнала лише трьох поразок у малозначущих матчах, пробиваючись через чемпіонат Іспанії та Лігу чемпіонів, знищивши чемпіона Англії «Челсі» з рахунком 4-0 у минулорічному фіналі. Однак вони жодного разу не перемагали «Ліон», який забив їх з рахунком 4-1 у попередній зустрічі у фіналі змагань 2019 року.

Це був перший фінал Барселони проти тодішньої домінуючої сили в європейському клубному футболі. Тепер, після п’яти перемог поспіль у змаганнях, «Ліон» був скинутий «Барселоною» в минулому сезоні і стиль, з яким каталонська сторона подолала всіх суперників у цій кампанії, з вільним стилем передач, проти якого суперники, здавалося, не мали відповіді, закликав багатьох повірити, що саме вони, а не Ліон тепер були супердержавою в жіночій грі.

Після встановлення світового рекорду відвідуваності на своєму «Камп Ноу» у двох попередніх раундах Ліги чемпіонів УЄФА, щонайменше 13,000 3,500 вболівальників з Барселони вирушили з Іспанії до Північної Італії, щоб відвідати матч, безпрецедентний рух уболівальників жіночого футболу, щоб подивитися клубний матч. Це порівняно з 32,257 власників квитків з Франції в натовпі XNUMX.

Але коли ці двоє нарешті зійшлися віч-на-віч у сьогоднішньому довгоочікуваному фіналі, Ліон, здавалося, нічого не втратив з боку, який забив чотири м’ячі за 30 хвилин проти Барселони у фіналі 2019 року, знову вигравши гру в нищівному першому матчі. -Півчас, щоб вести 3-0 перед тим, як Барселона стала найкращим гравцем року, Алексія Путеллас відкинув один гол перед перервою.

Більше голів у другому таймі не було, оскільки «Ліон» витримав, щоб повернути собі титул чемпіона Європи та стати чемпіоном Європи в неймовірний восьмий раз за дванадцять сезонів. Капітан Венді Ренар, яка стала першою в історії футболісткою, яка зіграла в десяти фіналах Кубка Європи, підняла трофей у рекордний восьмий раз.

Другий вирішальний гол «Ліона» забила рекордсменка змагань Ада Хегерберг, яка також зробила хет-трик проти ФК «Барселона» у 2019 році. Її 59-й гол у змаганнях, забитий головою у дальню штангу на 23-й хвилині, означав, що вона наразі забив у чотирьох різних фіналах Кубка європейських чемпіонів, востаннє досягнувши великого Альфредо Ді Стефано, який забивав у п’яти підряд фіналах за «Реал» між 1956 і 1960 роками.

Гравець збірної Сполучених Штатів Катаріна Макаріо додала третє на 33-й хвилині, ставши першою жінкою зі своєї країни, яка забила в УЄФА.
ОДВ
Фінал жіночої Ліги чемпіонів. Разом з одноклубником Ліндсі Хоран Макаріо став лише четвертим і п'ятим гравцями жіночої збірної Сполучених Штатів, які стали переможцями Ліги чемпіонів після Алі Крігера і Джини Левандовскі, граючи за 1. FFC Франкфурт в 2008 році і Алекс Морган, який грав за Ліон в 2017 році. .

Тренер «Ліона» Соня Бомпастор також увійшла в історію як перша жінка-тренер, яка привела свою команду до перемоги в змаганнях після того, як Мартіна Восс-Текленбург привела Дуйсбург до титулу в 2009 році. Будучи капітаном перших двох переможців «Ліона» у 2011 та 2012 роках, Бомпастор буде також стала першою жінкою, яка грала та тренувала команду-переможець жіночої Ліги чемпіонів УЄФА.

Перед грою Бомпастор наполягала на тому, що її сторона може нав’язатися Барселоні, зберігаючи при цьому, що «чарівник ніколи не розкриває свої трюки». Згодом вона зізналася, що «розмова моєї команди була дуже легкою. Це найкрасивіший матч і найкрасивіше змагання, про які клуб може мріяти. З самого початку ідея полягала в тому, щоб тиснути на них і змусити їх захищатися високим блоком».

Про Хегерберга Бомпастор сказав: «Ада — одна з лідерів групи. Вона є потужною силою, вона зразкова. Вона дуже професійна, як на полі, так і поза ним. Я радий за неї, тому що, як ви знаєте, вона пережила дуже важкий час зі своєю травмою».

«Вона повернулася з рівнем, який дозволив їй повернути впевненість, але їй справді потрібно було дуже наполегливо працювати, щоб досягти того, де вона є сьогодні ввечері. Цього вечора вона забила гол, також показала, що є лідером і вела проти цієї команди Барселони. Я радий за неї, за себе та за клуб, що вона повернулася до найкращих результатів».