Левандовскі виграв нагороду ФІФА як гравець 2021 року, перемігши Мессі та Салаха

Буде відчуття задоволення для Роберта Левандовскі та мюнхенської Баварії. Через кілька місяців після того, як 33-річний польський форвард втратив "Золотий м'яч", отримав нагороду ФІФА "Кращий гравець 2021 року".

«Все, що відбулося минулого року, рекорд Бундесліги, я б ніколи не наважився мріяти», – сказав Левандовскі під час віртуального гала-концерту ФІФА у понеділок увечері. «Якби ви сказали мені це кілька років тому, я б не повірив. На жаль, Герда вже немає з нами. Але я не міг би зробити нічого з цього без нього».

Присуджується найкращому гравцеві в період з жовтня 2020 року по серпень 2021 року, нагорода ФІФА вручається гравцеві, який отримав найбільшу кількість голосів капітанів і тренерів усіх національних команд, по одному журналісту з кожної країни-члена ФІФА, а також голосу вболівальників.

Левандовскі домінував у перших трьох категоріях, явно випередивши Ліонеля Мессі, що посідає друге місце. Мессі, однак, переміг у голосуванні вболівальників, набравши 708,206 353,714 балів, у Левандовскі – XNUMX XNUMX. Третім став нападник Ліверпуля Мохамед Салах.

«Це цілком заслужено для нього, як я вже згадував щодо всіх інших можливих особистих титулів», – сказав головний тренер мюнхенської «Баварії» Юліан Нагельсманн у заяві клубу. «Це завжди заслужено для нього, тому що він так добре виступав за останні пару сезонів у Бундеслізі. Він також робить це в цьому сезоні і ще три голи (проти 1. FC Köln). Йому подобаються такі ситуації, коли він може дістати м’яч під номером 10, віддати його на фланг, а потім слідувати за м’ячем у штрафну. Він дуже небезпечний, обома ногами, головою — зрештою, це знову три голи — важливо для нас і важливо для нього».

Три голи проти «Кельна» довели Левандовскі до 300 голів у Бундеслізі. Більше забив лише колишній нападник мюнхенської Баварії Герд Мюллер (365 голів). Левандовскі став другим гравцем Бундесліги в історії, який досяг 300 м'ячів.

Цей підрахунок голів тепер уже не є недосяжним для 33-річного гравця, який стає все краще і краще, як старе вино. Незважаючи на чутки, Левандовскі виглядає комфортно в Мюнхені і в цьому сезоні забив 23 голи в 19 іграх Бундесліги (1.21 гола за гру). У такому темпі Левандовскі знадобиться лише ще 53 ігри, щоб побити рекорд Мюллера за всю історію Бундесліги.

Судячи з голів за гру, Левандовскі вже є легендарним Мюллером. У той час як Мюллер забивав кожні 105 хвилин протягом своєї кар'єри в Бундеслізі, Левандовскі забивав кожні 99 хвилин.

Це буде останній рекорд у кар'єрі Левандовскі. Минулого сезону, а також протягом періоду, який розглядається на нагороду ФІФА, Левандовскі побив рекорд Мюллера за один сезон, який забив 40 голів, забив на останній хвилині останньої гри Баварії сезону в Бундеслізі проти ФК Аугсбург (5-2).

З огляду на всі ці рекорди, як нинішні, так і майбутні, це лише наслідок, що Левандовскі отримав нагороду ФІФА «Кращий гравець 2021 року» від ФІФА. Це також дещо компенсує втрату Золотого м’яча в 2020 році, коли France Football вирішив не присуджувати трофей, і в 2021 році, коли Мессі переміг польського форварда.

Мануель Вет є ведучим Бундесліга Gegenpressing Podcast і регіональний менеджер США в Transfermarkt. Він також був опублікований в Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA та кількох інших видах. Слідкуйте за ним у Twitter: @ManuelVeth