Головні тренери повинні підготуватися до більшого травмованого часу на чемпіонаті світу

Коли дошка четвертого судді з’явилася через 90 хвилин у першому матчі чемпіонату світу Англії проти Ірану, багато вболівальників були здивовані, побачивши на ній цифру десять.

Другий тайм був відносно вільним від зупинок, але це не завадило 14 хвилин компенсованого часу зрештою зіграти.

Велика кількість додаткового часу в першому таймі перемоги Англії з рахунком 6-2 була більш очікуваною після травми голови голкіпера збірної Ірану Алірези Бейранванда. Замість шести чи семи хвилин було 15 хвилин компенсованого часу першого тайму.

Загалом у матчі Англія – Іран було додано 29 хвилин додаткового часу через пізні голи в обох таймах.

Це була тенденція цього чемпіонату світу: Нідерланди та Сенегал грали одинадцять хвилин компенсованого часу у другому таймі, а США зіграли таку ж кількість у другому таймі свого матчу проти Уельсу.

У середньому перші чотири матчі чемпіонату світу з Катару 2022 року тривали по 17.5 хвилин компенсованого часу.

Це тенденція, яка, ймовірно, збережеться. Голова арбітрів ФІФАП'єрлуїджі Колліна раніше заявляв, що ФІФА намагатиметься точніше контролювати зупинки в грі.

Ретельна зупинка годинника матчу матиме певні позитиви. Це має зменшити витрати часу, які роблять деякі команди, утримуючи нічию або зменшуючи перевагу.

Команди часто можуть втрачати час протягом усієї гри, а потім побачити щось на зразок трьох-чотирьох хвилин на дошці четвертого судді. Але з кожною зупинкою, яка тепер додається до гри, команди мають меншу ймовірність отримати перевагу, втрачаючи час.

З іншого боку, якщо ця тенденція великої кількості компенсованого часу збережеться, це фактично зробить футбольні матчі довшими, ніж раніше.

Якщо у звичайному матчі було приблизно одну-дві хвилини компенсованого часу в першому таймі та три-чотири хвилини у другому таймі, то додатковий компенсований час на Чемпіонаті світу досі може скласти приблизно половину гра до кінця 16/XNUMX фіналу.

Цей додатковий футбол може ще більше втомити гравців і призвести до більшої кількості помилок наприкінці матчів, коли втома починає впливати на рівень концентрації.

Головним тренерам потрібен план, щоб впоратися з цим.

По-перше, вони могли спробувати запобігти виникненню втоми, використовуючи всі п'ять замін під час ігор.

Наразі лише Англія, Іран та США використали всі п’ять замін (Іран використав шість через правило про струс мозку), а головний тренер збірної Англії Гарет Саутгейт зумів зробити всі свої заміни до 76-ї хвилини, давши гравцям атаки відпочити. напередодні матчу проти США.

Якщо результати підуть так, можливість ротації складу для останнього раунду групових ігор може дати деяким головним тренерам перевагу пізніше в турнірі.

Ті команди з великою глибиною складу також можуть виграти, оскільки додатковий компенсований час означає, що запасні або резервні гравці проводитимуть на полі більше часу, ніж вони могли б проводити в іншому випадку, тому якість цих гравців, швидше за все, матиме вплив на гру.

Утримати вузьку перевагу може бути важче, оскільки для пропущення голу потрібна лише одна втрата концентрації.

Мехді Таремі забив пенальті на 102-й хвилині для Ірану проти Англії останній гол, забитий на чемпіонаті світу за межами додаткового часу або серії пенальті. Цей гол нагадає Гарету Саутгейту про небезпеку відключення на одну мить, але оскільки гравці частіше відчувають наслідки втоми, тренерам потрібно буде подивитися, як вони можуть зосередити свої сторони в кінці матчу.

Цей додатковий компенсований час може підштовхнути деякі команди домагатися другого голу, щоб завершити гру, а не намагатися утримувати перевагу в один м’яч на десять хвилин довше, ніж вони звикли. Так само деякі тактики, наприклад постійний пресинг суперника, можуть швидко втомити гравців, і головним тренерам, можливо, доведеться переглянути, як вони використовують таку тактику.

Кожен чемпіонат світу, здається, породжує дивацтво або зміну правил, про які головні тренери повинні враховувати. На Чемпіонаті Росії 2018 використання відеоасистентів арбітрів означало, що команди більше не могли так легко обходитися «м’якими» фолами в штрафному майданчику. У Катарі-2022 унікальним викликом, який кинули головним тренерам за правилами ФІФА, стала зміна хронометражу.

Тренери, які можуть найкраще адаптуватися та підготувати своїх гравців до тривалого компенсованого часу, можуть дати собі невелику перевагу над суперниками.