Німеччина поступилася Японії та вилетіла з Чемпіонату світу вдруге

Японія шокувала Німеччину на Чемпіонаті світу з футболу в Катарі. "Сині самураї" перевернули перевагу Німеччини (1:0) Ілкая Гюндогана (33') і перемогли з рахунком 2:1 завдяки голам Ріцу Доана (76') і Такуми Асано. Тепер Німеччина виграла свій другий матч на Чемпіонаті світу поспіль і знову стикається з історичним вильотом з групового етапу.

Вихід на груповий етап став би ще одним сильним ударом для країни, яка до 2018 року ніколи не пропускала принаймні чвертьфінал кожного турніру, в якому брала участь. «Я трохи в шоці», — сказав нападаючий Томас Мюллер після гра.

Звичайно, Німеччина контролювала гру і в якийсь момент володіла м’ячем у 81%. xG після гри також говорив чітко, віддаючи перевагу Німеччині 3.27 проти 1.42. Але Німеччина не змогла забити другий гол після того, як Гюндоган реалізував м'який пенальті в першому таймі.

«Головні моменти, які ми пропустили, це зрозуміло», — сказав голкіпер Мануель Нойєр після гри, коли його запитали про причину поразки. «Ми погано захищалися ззаду до кінця. Японія тиснула на нас у режимі 1 на 1. Ми не були спокійні. Нам потрібні були кращі позиції, як і в першому таймі».

Коментарі Нойєра ускладнюють дві найбільші проблеми Німеччини. Крім Антоніо Рюдігера, Німеччині бракує захисника у формі. В атаці Кай Гаверц – лише останній нападаючий, який грає за Челсі, і не може реалізувати свій величезний талант.

Найбільша надія Німеччини Джамал Мусіала часом був найкращим гравцем на полі і міг завершити гру, зробивши чудовий момент у другому таймі, під час якого він танцював через захист Японії. Можливо, найбільший талант на планеті, Мусіала повинен почекати, щоб заявити про себе на світовій арені, коли він перекинув м’яч над штангою.

«Я відчуваю, що ми добре грали протягом довгих відрізків, але у футболі потрібно перетворювати перевагу на голи», — сказав Мюллер. «Ефективності не було. Смішно починати з поразки. Але коли ви бачите, як ми пропустили голи, ви можете сказати, що це не була недостатня втрата».

Поразка ставить Німеччину в неможливе становище. Die Nationalmannschaft тепер має перемогти Іспанію, щоб зберегти надії на чемпіонат світу. Іспанія, однак, легко виконала свою роботу проти Коста-Ріки у своїй першій грі на турнірі.

У такій формі, яку вона продемонструвала проти Японії, у Німеччини не буде шансів перемогти Іспанію. Тож що тоді потрібно покращити? "Багато; ми зараз під тиском", - сказав Нойєр. «Для мене це була найважливіша гра, і ми програли. Ми повинні показати інше обличчя проти Іспанії, найскладнішого суперника. Ми повинні викластися на повну і вивести на поле весь свій потенціал».

Незважаючи на поразку, головний тренер збірної Хансі Флік був категоричний, що Німеччина все ще може вийти з групи. «Зараз ми повинні дивитися вперед, і це те, що ми зробимо», — сказав Флік. «Залишилося зіграти ще шість очок. Ми хочемо їх отримати – і саме над цим ми будемо працювати».

Зрештою, ця поразка відкриває очі для країни, яка колись пишалася чемпіонатом світу. Die Nationalmannschaft, незважаючи на свій величезний талант, не є конкурентоспроможною, країна не випустила нападника світового класу з часів Мірослава Клозе, а в обороні, окрім Рюдігера, немає гравців, які могли б посунути голку.

Оскільки Німеччина неконкурентоспроможна, це висновок, що DFB, Бундесліга та її клуби повинні отримати нічию в цьому турнірі. Навіть малоймовірна перемога над Іспанією не змінить цю оцінку.

Мануель Вет є ведучим Бундесліга Gegenpressing Podcast та Менеджер області США в трансферний ринок. Він також був опублікований в Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA та кількох інших видах. Слідкуйте за ним у Twitter: @ManuelVeth