Франція перемагає Англію та виходить у півфінал чемпіонату світу

Топ лінія

У суботу Франція перемогла Англію з рахунком 2:1 у чвертьфіналі Чемпіонату світу після голу Франції на 78-й хвилині лише через кілька хвилин після того, як Англія зрівняла рахунок після пенальті, відправивши Францію до півфіналу, де вона зіграє з Марокко.

Ключові факти

Французький півзахисник і зірка "Реала" Орельєн Чуамені забив на 17-й хвилині після передачі Антуана Грізманна, вивівши збірну Франції вперед.

Зіткнувшись з атакою англійців, французький воротар Уго Льоріс зробив два ключові сейви з інтервалом у кілька хвилин, відбивши штрафний удар англійця Люка Шоу, а потім швидкий удар від форварда збірної Англії Гаррі Кейна.

Кейн використав пенальті проти Льоріса — давнього одноклубника з команди Прем’єр-ліги «Тоттенхем Хотспур» — зрівнявши рахунок на восьмій хвилині другого тайму.

Кейн став його 53-м голом за національну збірну Англії в міжнародних іграх, включаючи Чемпіонат світу, Кубок ЄВРО та турніри Ліги націй, що зрівняло Вейна Руні з найкращим бомбардиром Англії за всю історію.

Англія зберігала перевагу протягом більшої частини другого тайму, а Франція значною мірою покладалася на Льоріса, щоб відбити потужний фронт англійського наступу — Англія завдала 16 ударів по воротах, що значно перевищує вісім Франції.

Однак на 78-й хвилині французький ветеран Олівер Жиру, який увійшов в історію перемогою над Польщею в 16/XNUMX фіналу, став гравцем національної збірної. лідер за весь час бомбардир—додав ще один гол, оскільки Франція знову вийшла вперед.

Маючи два моменти для Англії наприкінці матчу, Кейн не влучив у пенальті, а Маркус Решфорд на 100-й хвилині не влучив у ворота.

Дотичний

Раніше в суботу в захоплюючому матчі Марокко засмутило Португалію 1-0, ставши першою командою, що представляє арабську націю чи африканську країну, яка пройшла до півфіналу турніру. Раніше цього тижня Марокко приголомшило Іспанію в серії перестрілок у чвертьфінальному матчі. Єдиними африканськими командами, які коли-небудь проходили до чвертьфіналу, були Гана у 2010 році, Сенегал у 2002 році та Камерун у 1990 році. Країна-господар Катар увійшов в історію на початку турніру як перша країна-господар, яка усувається перший з чемпіонату світу.

Основна інформація

Франція виграла свій другий титул на чемпіонаті світу в останній ітерації турніру в 2018 році, перемігши Хорватію з рахунком 4-2, програвши феноменальному Кіліану Мбаппе — найкращому бомбардиру турніру та 35-му голу. високооплачуваний спортсмен у світі, згідно Forbes. Англія, яка грає окремо від Уельсу, Шотландії та Північної Ірландії, виграла лише один раз, у 1966 році. Франція та Англія раніше двічі зустрічалися на чемпіонатах світу в 1966 та 1982 роках, причому Англія виграла обидва матчі.

Що потрібно дивитися

Франція зіграє з Марокко в середу о 2:2 у півфіналі. Аргентина та Хорватія, яка виграла свій чвертьфінальний матч у перестрілці з Бразилією, фаворитом турніру, зіграють у вівторок о XNUMX:XNUMX. Цей матч може стати останнім виступом на чемпіонаті світу для двох легенд футболу: капітана збірної Хорватії Луки Модріча, який грає на позиції півзахисника мадридського «Реала», і аргентинця Ліонеля Мессі, нападника суперзірки (і світового футболіста). високооплачуваний спортсмен) за Парі Сен-Жермен. Хоча обидва раніше брали участь у фінальному матчі Чемпіонату світу (Мессі у 2014 році та Модріч у 2018 році), жоден з них не вигравав найбільшу спортивну подію світу.

Дивовижний факт

В чірікать перед грою президент Франції Еммануель Макрон запитав британського прем'єр-міністра Ріші Сунака, чи буде він підтримувати Les Blues (прізвисько національної збірної Франції), якщо вони виграють, з Сунаком відповідаючи: «Сподіваюся, мені не доведеться, але у вас є угода. З нетерпінням чекаю, що ти поступишся «Трьом Левам» у наступному раунді». Після серії очевидних пропущених дзвінків проти англійської команди в першому таймі британський комік Рікі Джерве твір, «Чи всі чиновники французи?»

Подальше читання

Аутсайдери чемпіонату світу: Марокко перемагає Португалію та стає першою африканською чи арабською країною, яка пройшла до півфіналу (Forbes)

Зітхання полегшення: Аргентина пережила приголомшливе повернення Нідерландів і дійшла до півфіналу чемпіонату світу (Forbes)

Що подивитись у фінальній частині Чемпіонату світу: Остання битва Мессі, Неймар проти Пеле, біг віків у Марокко та багато іншого (Forbes)

Шок Чемпіонату світу: Хорватія вибиває фаворита Бразилію, хоча Неймар зрівнює рекорд Пеле за голами (Forbes)