Ерік Тен Хег доводить, що він переможець у Манчестер Юнайтед

Коли гравці "Манчестер Юнайтед" з'явилися на балконі стадіону "Вемблі", щоб отримати Кубок Карабао після перемоги з рахунком 2:0 у фіналі над "Ньюкаслом" у неділю, кожного з них зустріли радісні вболівальники.

Але найгучніші вигуки були зарезервовані, коли менеджер клубу Ерік тен Хег вийшов, щоб стати поруч з ними.

Фанати «Юнайтед» визнавали фундаментальну істину: це перемога голландця, яка стала можливою завдяки значним змінам, які він зробив за останні дев’ять місяців, а також стійкості та характеру, які він прищепив своїй команді.

Тріумф «Юнайтед» не був особливо привабливим, але гравці знайшли спосіб перемогти та закріпити за клубом перший трофей за шість років. Сам Тен Хег ідеально підсумував це, сказавши: «Це був не найкращий футбол, але він був ефективним».

Фінал — це не те місце, де можна зіграти у свій найкращий футбол, це лише місце, де можна перемогти, і це довело, що у «Тен Хег Юнайтед» тепер їхній тренер — справжній переможець.

Можливо, ще занадто рано робити великі заяви, але Тен Хег, схоже, той тренер, якого Юнайтед шукає після того, як сер Алекс Фергюсон пішов на пенсію десять років тому.

Минулого тижня вони разом повечеряли в ресторані в графстві Чешир, а в неділю вони разом обійнялися в надрах Уемблі після перемоги Юнайтед, а потім позували для фотографії з кубком Карабао.

Ten Hag має багато тих самих рис, що й його легендарний попередник: наголос на дисципліні, зосередженість на характері та стійкості, здавалося б, невгамовну жагу до перемоги та здатність керувати іграми та контролювати їх.

Це те, що сталося на "Вемблі", де "Ньюкасл", можливо, почуває себе ображеним, оскільки очікування на трофей затягнулося ще довше.

Хоча команда Едді Хоу показала себе в грі, маючи 61% володіння м’ячем і більше ударів, ніж Юнайтед, єдина статистика, яка справді мала значення, полягала в тому, що їхні суперники забили двічі, а самі не зареєстрували гол.

«Ньюкасл» стартував як сильніша команда і, здавалося, отримав вигоду від тижневої перерви, яку вони мали перед фіналом, тоді як «Юнайтед», який грав проти «Барселони» лише три дні тому, потребував більше часу, щоб пробитися до гри.

Уже через вісім хвилин Діого Далот отримав жовту картку за фол проти Аллана Сен-Максімена, а на 32 хвилині португальського правого захисника обіграв у штрафному французький вінгер, чий удар з вузького кута потім відбив Давід Де Хеа .

Але через хвилину «Юнайтед» нарешті взяв контроль, коли Каземіро пробив головою після блискучого удару Люка Шоу зі штрафного, а через шість хвилин Маркус Рашфорд подвоїв перевагу, коли Свен Ботман пробив над Лорісом Каріусом.

Це здавалося щедрим, майже несправедливим, що Юнайтед міг повернутися до своєї роздягальні після перерви з перевагою в два голи, але вони ожили, коли це було важливо.

З цього моменту вся справа в хитромудрому веденні гри Тена Хега та замінах, які він зробив, щоб зберегти перевагу Юнайтед.

У перерві тренер «Юнайтед» зняв Далота, вирішивши, що, отримавши жовту картку, він представляє занадто великий ризик. Аарон Ван-Біссака, який, на жаль, не розпочав фінал, зайняв його місце і, мабуть, був найкращим гравцем «Юнайтед» у другому таймі, не пропустивши нічого повз себе.

Поява Марселя Сабітцера та Скотта МакТомінея з лави запасних на 69-й хвилині, можливо, виглядало як захист, але насправді дало Юнайтед більше захисту.

Тепер «Юнайтед» був задоволений сидіти склавши руки і дозволити «Ньюкаслу» прийти до них, але їхні суперники насилу випробували Де Хеа, і їхні найкращі зусилля не прийшли до 88th хвилині, коли вийшов на заміну Джейкоб Мерфі пробив поруч зі стійкою.

Здавалося, що команда Тен Хега більше ймовірно забить знову, і вони повинні були збільшити свою перевагу, коли вони двічі відривалися в другому таймі, але Каріус врятував від Решфорда та Бруно Фернандеса.

На цій перемозі був відбиток Тена Хега: партнерство Лісандро Мартінеса та Рафаеля Варана, підписання контракту з Каземіро, вражаюче відродження Маркуса Решфорда та Ван-Біссаки, а також вражаюча оренда в січні Сабітцера та Воута Вегорста.

В останні роки було розчарування тим, що Юнайтед набрав не тих персонажів, які нічого не зробили для атмосфери в роздягальні, але їхній успіх у пошуку потрібних персонажів можна побачити на святкуваннях команди.

Варан і Каземіро разом виграли дев'ять Ліг чемпіонів; Варан і Мартінес вигравали Кубок світу, але всі вони святкували завоювання Кубка Карабао з однаковою пристрастю та ентузіазмом.

Тен Хег створив загін переможців на свій власний образ. Після післяматчевої прес-конференції голландець забув взяти з собою трофей. «Я можу це залишити, тому що ми отримаємо інший», — пожартував він.

Тен Хег уже почав думати про те, щоб виграти більше, і в цьому сезоні на його боці ще три трофеї.