Збірна Англії (Жінки) увійшла в історію, оскільки гол Келлі в додатковий час приніс славу Євро

Гол Хлої Келлі в додатковий час призвів до того, що Англія перемогла Німеччину з рахунком 2:1 і сенсаційно виграла Євро-2022 на переповненому стадіоні «Вемблі».

На очах у рекордних 87,192 110 глядачів переможний удар Келлі на 1966-й хвилині забезпечив Англії перший великий міжнародний успіх країни з тих пір, як чоловіча команда виграла Чемпіонат світу в XNUMX році.

«Це день найбільшої гордості в моєму житті», — сказала капітан Лія Вільямсон після того, як підняла трофей. «Наслідком цього турніру є зміни в суспільстві. Ми зібрали всіх разом, і у нас є люди на іграх. Ми хочемо, щоб люди приходили на ігри WSL, але спадок цієї команди – переможці, і це початок подорожі».

У фіналі на віки Елла Тун вивела «Левиць» вперед чудовим ударом одразу після години після нульового, але цікавого першого тайму.

Чудова передача Кіри Уолш підвела її партнерку по команді, обернувши м'яч навколо німецької оборони та на шляху Туне. Вона помітила голкіпера Мерла Фромса поза межами своєї лінії та пішла на лоб, відбиваючи м’яч, що пролітав повз німецького стоппера, і привела Уемблі в захват.

Але восьмиразові чемпіони Німеччини, які втратили свого найкращого бомбардира Александру Попп через травму за кілька хвилин до початку матчу, не мали відставати надовго, оскільки на 79-й хвилині Ліна Магул зрівняла рахунок. Сідні Ломанн знайшов Табеа Вассмута в зоні, а півзахисник відбив навіс від останнього.

Перший період додаткового часу був хитрим, жодна зі сторін не хотіла помилитися, але Англія зробила прорив за 10 хвилин до гри. Німеччина не змогла виконати кутовий удар, а сама Келлі повернулася до її ніг у шестиярдовий штрафний майданчик. Вона знову була там, щоб обійти Фромса та виграти Англії свій перший великий трофей.

Це був хитрий старт перед рекордною кількістю глядачів на «Уемблі», але Англія розпочала яскравіше. Через чотири хвилини Френ Кірбі подав навіс, на який зустріла Еллен Вайт, але її удар головою був прямо у Фромса.

Найкращий шанс у таймі Німеччина мала на 25-й хвилині. Джорджія Стенвей ненавмисно кивнула під час кутового подачі Німеччини, коли «Левиці» намагалися відійти, перш ніж Мері Ерпс кинулася на втрачений м’яч.

Англія могла вийти вперед перед перервою. Бет Мід вибрала Вайта в центрі, але нападник нахилився, коли вона влучила, відправивши м’яч над штангою.

Німеччина повинна була виходити вперед через п'ять хвилин після перерви. Магулл пробив м'яч трохи повз штангу після того, як знайшла вільний простір, перш ніж Тун випустив Англію вперед через годину.

Команда Мартіни Восс-Текленбург мала зрівняти рахунок незабаром після цього. Маґулл знову з ударом, щоб перевірити Англію, але її зусилля на керлінгу змогли знайти лише штангу. Тоді Ерпс була там, щоб забрати відскок, але вона не змогла перешкодити Магулл зрівняти рахунок за 11 хвилин до гри.

Це був класичний додатковий період — жодна сторона не хотіла нічого віддавати. Здавалося, що на карті була агонічна серія пенальті проти німців.

Але тоді Келлі — у віці всього 24 років — вирвався додому переможцем, щоб відправити Уемблі в овердрайв, а Англія доглядала за грою, щоб вписати свої імена в історію.

Вігман: Це був файтинг, але кого це хвилює?

Менеджер жіночої збірної Англії Саріна Вігман розповіла BBC:

«Ми виграли кубок. Це просто неймовірно. Я навіть не пам'ятаю, що ти мене запитав! Я не знаю, що відбувається!

Що робить цю команду такою стійкою: «У вас є півгодини? Якщо ви дійсно хочете ставати кращими з кожним днем, це те, що вам потрібно робити.

«Гравці хотіли зробити це разом, і ми домовилися про кілька речей щодо поведінки, і це були не просто слова.

«Ми це прожили, і ось результат. З Німеччиною було так важко, і це була трохи бойова гра, але кого це хвилює? Ми чемпіони Європи.

«Я сказав гравцям, що нам потрібно ще п'ять хвилин, оскільки ми вже подолали два бар'єри проти Іспанії, і нам потрібно було зробити це ще раз протягом 15 хвилин.

«У мене немає секретів. Мені просто потрібен час, щоб зрозуміти, що відбувається. Трофей досить важкий — я б знав!»

Мід виграє Золоту бутсу та Гравець турніру

Хоча Мід не забила у фіналі Уемблі, вона додала дві особисті нагороди до свого кабінету, вигравши Золоту бутсу та Гравця турніру.

Напередодні фіналу вінгер зрівнявся з Олександрою Попп за шістьма голами, але капітан збірної Німеччини травмувався на розминці, побачивши, як Мід отримав нагороду, зробивши п’ять результативних передач під час турніру. Попп не мала нічого зі свого боку.

Алесія Руссо також посіла третє місце з чотирма голами — включаючи той приголомшливий удар проти Швеції, про який говоритимуть багато років.

Вибрана комісія УЄФА також назвала Мід найкращим гравцем турніру, знаменуючи приголомшливий поворот після її виключення з олімпійської команди Великобританії лише рік тому.

«Я не можу в це повірити, іноді футбол пригнічує тебе, але прийти в норму — це найкращий спосіб, і це те, що ми зробили», — сказала вона.

«Я втратив дар мови, я не можу все це сприйняти, я досі в шоці. Я не можу повірити, що ми виграли, я просто не можу, це божевільно. Я так пишаюся цією командою. Я люблю цю команду і люблю цю країну».

Лена Обердорф з Німеччини також завоювала трофей «Молодий гравець турніру», прориваючись на Євро-2022 у віці лише 20 років.

Реакція на перемогу Левиць

Королева: «Мої найтепліші вітання та вітання моєї родини з перемогою на Чемпіонаті Європи з футболу серед жінок. Це значне досягнення для всієї команди, включно з вашим допоміжним персоналом. Чемпіонат і ваші виступи в ньому справедливо завоювали похвалу. Однак ваш успіх виходить далеко за межі трофею, який ви так заслужено заробили. Ви всі показали приклад, який буде надихати дівчат і жінок сьогодні, а також майбутні покоління. Я сподіваюся, що ви будете пишатися своїм впливом на свій спорт так само, як і сьогоднішнім результатом».

Восс-Текленбург: Англія є заслуженим чемпіоном

Головний тренер Німеччини Мартіна Восс-Текленбург:

«Давайте розрізняти футбол і почуття. Почнемо з футбольних речей, у першому таймі володіння м’ячем було більше на боці англійців. Вони тиснули на нас. Вони пробивали кілька штрафних, нам часом не вистачало куражу.

«Нам вдалося провести кілька атак, і це було добре. Я думаю про ситуацію при рахунку 0:0, була чітка ситуація в штрафному, яка була чіткою грою рукою. VAR дивився на це, але не видав. Чому арбітр не подивився? Це трохи боляче.

«Ми хотіли зіграти мужньо, забити перший гол і грати з високим пресом. Коли ми фактично володіли м'ячем більше, ми пропустили гол. У додатковий час з рахунком 2-1 трохи не пощастило. Можливо, це повинен був вирішити пенальті.

"Англія - ​​заслужений чемпіон. Вони так важко перемагають і дивляться на підтримку, яку вони отримують. Якщо ви заб'єте два голи у ворота Німеччини, ви станете заслуженим чемпіоном. Вітаємо їх.

«Багато енергії та гордості за мою команду. Це було неймовірно голосно. Це допоможе нам у майбутньому. Ми викладалися на полі на повну, не все виходило, але ми віддавали піт, боротьбу та енергію. Це дуже сумно, ви не можете знайти правильних слів, щоб сказати команді. Я просто маю це обробити. Ми приїхали виграти гру, але нам це не вдалося. Можливо, завтра у мене будуть інші відчуття.

«Друге місце звучить досить добре, але це трохи боляче. Лише одна команда могла виграти сьогодні, нам може знадобитися трохи більше часу, щоб переварити це».