«Цинциннаті Бенгалс» грають у 4-му матчі за титул АФК у неділю, очікуючи першої перемоги в Суперкубку

"Цинциннаті Бенгалс" опинилися в незвичній ситуації.

У неділю команда зустрінеться з Канзас Сіті Чіфс другий рік поспіль у грі Чемпіонату АФК. Це лише четвертий раз в історії франшизи, коли Bengals грають у грі за титул конференції. Вони виграли попередні три виступи в цьому раунді та вийшли в Суперкубок, де кожного разу програвали.

Тим не менш, протягом більшої частини історії франшизи Бенгалс були одними з найменш успішних франшиз ліги.

До січня минулого року вони не вигравали жодного матчу плей-офф за 31 рік, програш сім ігор раунду Wild Card протягом цього періоду, включаючи п’ять поспіль з 2011 по 2015 рік. І за винятком трьох сезонів, у яких вони брали участь у Суперкубку, у них лише одна перемога в плей-офф. Це сталося 6 січня 1991 року, коли «Бенгалс» перемогли «Х’юстон Ойлерз» з рахунком 41-14 у грі «Wild Card», коли захисник Бумер Есіасон зробив дві паси та побіг ще один.

Наступного тижня вони програли «Лос-Анджелес Рейдерс» з рахунком 20-10, що стало початком переможної посухи в плей-офф, яка закінчилася лише 15 січня 2022 року.

Тепер із захисником Джо Берроу на чолі «Бенгалс» вперше грають у матчах за титул АФК один за одним. «Цинциннаті» є аутсайдером проти «Чіфс» і грає у складних умовах на дорозі, але «Бенгалс» перемогли «Чіфс» у своїх трьох останніх матчах, усі з яких вирішувалися трьома очками, включаючи перемогу 27 грудня в Цинциннаті з рахунком 24-4.

Ось подивіться на інші три титульні матчі Бенгалс:

10 січня 1981 – Бенгалс перемагають Сан-Дієго Чарджерс, 27-7, у Цинциннаті

У сезон 1981 року «Бенгалс» посіли останнє місце у своєму дивізіоні три сезони поспіль. І вони лише тричі виходили в плей-офф, щоразу програючи в першому раунді.

Тим не менш, Цинциннаті зробив проривний сезон, отримавши 12-4, вигравши AFC Central і здобувши перше місце конференції в плей-офф. Bengals розпочали постсезон із рахунком 1-28 перемога над «Баффало Біллз», коли захисник Кен Андерсон забив виграшний тачдаун у четвертій чверті новачку Крісу Коллінсворту, який зараз є провідним ігровим аналітиком NBC.

Наступного уїк-енду «Бенгалс» перемогли «Чарджерс» із рахунком у 20 очок відомий як «морозильна чаша» через холодні умови: помірний було -9 градусів, а вітер був -59 градусів. Андерсон кинув на два тачдауни, в той час як захист тиск Квотербек Chargers All-Pro Ден Фаутс, який отримав 15 із 28 результатів за один тачдаун і два перехоплення та був двічі звільнений.

У Суперкубку 24 січня в Детройті, Бенгалс втрачений, 26-21, до San Francisco 49ers, які виграли свій перший титул. Квотербек «Сан-Франциско» Джо Монтана був названий найціннішим гравцем гри після того, як виконав 14 із 22 на 157 ярдів і тачдаун і поспішив ще один тачдаун.

8 січня 1989 – Бенгалс перемагають Баффало Біллз, 21-10, у Цинциннаті

«Бенгалс» виграли свій дивізіон і вийшли в плей-офф під номером 1 AFC із результатом 12-4. Вони було найбільша різниця в очках (119 очок) у лізі та в середньому набирав 28 очок за гру в НФЛ.

Заробивши прощання, Цинциннаті відкрив плей-офф у новорічну ніч проти Сіетл Сігокс, чемпіона AFC West. У перерві Бенгалс був попереду, 21-0, після трьох швидких тачдаунів. Тоді «Сігокс» зробили два тачдауни в четвертій чверті, щоб зробити рахунок 21-13 і повернули м’яч приблизно за дві хвилини до кінця, але вони не забили.

У титульній грі АФК брали участь два найкращі сіяні та матч-реванш регулярного сезону, у якому 35 листопада «Бенгалс» перемогли «Біллз» з рахунком 21-27 вдома. виграний знову в плей-офф, коли вони пробігли м’яч 50 разів на 175 ярдів і два тачдауни та мали перевагу 39:29 до 20:31 у часі володіння м’ячем. Квотербек Біллза Джим Келлі зробив три перехоплення та виконав лише 14 із 30 передач.

Суперкубок був матчем-реваншем гри сім років тому і мав той самий результат. Цього разу перемогли 49ers. 20-16, завершившись передачею Монтани в тачдаун з 10 ярдів Джону Тейлору за 34 секунди до кінця. Це було ранг як 21-ша найкраща гра в історії НФЛ і була серцевимою для Бенгалс, яка була попереду, незважаючи на те, що Есіасон виконав лише 11 із 25 передач і зробив перехоплення.

30 січня 2022 року – «Бенгалс» перемагають «Чіфс» з рахунком 27:24 у овертаймі в Канзас-Сіті

Bengals були однією з несподіваних команд минулого року. Три роки поспіль вони займали останнє місце в дивізіоні і не виходили в плей-офф з 2015 року.

Тим не менш, «Цинциннаті» виграв три з чотирьох останніх ігор регулярного сезону, виграв AFC North і вийшов у плей-офф під 4-м номером посіву. Вони виграний Уайлд-кард грі, 26-19, над Las Vegas Raiders, їхня перша перемога в плей-оф з січня 1991 року. Наступного тижня Bengals вирушили до Теннессі та переможений сіяний під номером 1 Titans, 19-16, як гравець Еван МакФерсон забив 52-ярдовий філдгол після закінчення часу.

Bengals знову вирушили на матч за титул АФК. «Чіфс» були 2-м номером посіву та фаворитами, взявши участь у чемпіонаті конференції четвертий сезон поспіль.

У перерві «Чіфс» вели з рахунком 21-10, хоча гра була далека від завершення. «Бенгалс» набрали наступних 14 очок, у тому числі філд-гол із 52 ярдів від Макферсона, який дав перевагу «Цинциннаті» з рахунком 24-21 за трохи більше шести хвилин до кінця.

Під час наступної атаки захисник «Чіфс» Патрік Махоумс зробив п’ять послідовних передач, у тому числі з двох ярдів на тайт-енд Тревіса Келса, який дав «Канзас-Сіті» перший і гол на лінії 5 ярдів за 1:30 до кінця. Але на третьому місці після 9-ярдової лінії Махоумс був звільнений і помацав, але Канзас-Сіті відновився на 26-ярдовій лінії.

Тоді «Чіфс» звернулися до гравця Гаррісона Баткера, який забив 44-ярдовий філд-гол, коли час закінчився, щоб перевести гру в овертайм. «Канзас-Сіті» виграв жеребкування та вперше володів м’ячем у овертаймі, але «Чіфс» забили три рази. Під час наступного володіння Макферсон знову пробив, забив 31 ярд відправка Bengals до свого першого Суперкубку за 33 роки.

Як і Bengals у Super Bowl у січні 1989 року, вони виграли в другому таймі. «Цинциннаті» лідирував у «Лос-Анджелес Ремс» з рахунком 20-13 після удару МакФерсона з гри з гри, залишившись у третій чверті 10:15. Але знову не забили і втрачений, 23-20, коли захисник Рамс Метью Стаффорд кинув 1-ярдовий пас на Купера Куппа за 1:25 до кінця. Купп зробив вісім ловів на 92 ярди та два тачдауни і був названий найціннішим гравцем Суперкубка.