Мюнхенська "Баварія" перемогла "Франкфурт" з рахунком 6:1, ще більше підкресливши своє домінування в Бундеслізі

Це був ідеальний початок кампанії мюнхенської "Баварії" у Бундеслізі 2022/23. Рекордмайстер переміг переможця Ліги Європи Айнтрахт Франкфурт з рахунком 6:1 на розпроданій Дойче Банк Арені. Але в той час як кампанія «Баварії» розпочалася ідеально, Бундесліга знову постала перед дебатами щодо її конкурентоспроможності.

Фактично домінування Баварії стало очевидним за кілька хвилин гри. За п’ять хвилин Джошуа Кімміх відкрив рахунок блискучим ударом зі штрафного, який, згідно зі статистикою AWS, мав лише 4% ймовірності забити гол.

Цей гол створив умови для розгрому. Бенджамен Павар (11'), Садіо Мане (29'), Джамаль Мусіала (35') і Серж Гнабрі (43') збільшили перевагу "Баварії" 5-0 у перерві. Другий тайм був безглуздим, що дозволило головному тренеру Юліану Нагельсманну дебютувати в якості розрекламованого таланту Матіс Тел на останні хвилини гри.

Мусіала (83') тим часом додав ще один, ще більше підкресливши свій статус найгарячішої перспективи в європейському футболі. Єдиний гол Франкфурта, забитий новоспеченим Рендалом Коло Муані (64'), ледь не загинув у шумі.

«Ми зіграли неймовірну гру з великою енергією», — сказав Нагельсманн після гри. «Було багато паралелей з грою в Лейпцигу. Хлопці задоволені. Перемоги ніколи не є нормою, це завжди щось особливе, навіть якщо ви багато виграли. Усі хочуть більше, і я сподіваюся, що так і залишиться».

Баварія також домінувала в перші 45 хвилин проти Лейпцига в Суперкубку DFL минулої суботи. «Лейпциг» ледь не відігрався в цій грі, але за останні п’ять хвилин не зрівняв рахунок.

Рахунок у перерві в Лейпцигу та результат сьогоднішнього дня ще більше поливають воду на млини критиків, які ставлять під сумнів конкурентоспроможність Бундесліги. Дійсно, попри або, можливо, через відхід Роберта Левандовскі, цього сезону Баварія виглядає нестримною.

Перші п'ять голів забили п'ять різних бомбардирів, і лише Мусіала відзначився двічі. Напад із Гнабрі та новим підписаним Мане змусив замовкнути тих, хто думав, що польського форварда неможливо замінити. У всякому разі, Rekordmeister тепер виглядає більш небезпечним і зібрав команду, яка змагатиметься за Лігу чемпіонів, а титул Бундесліги є майже другорядним.

«Це була цілком заслужена перемога «Баварії», — сказав після гри головний тренер «Айнтрахта» Олівер Гласнер. «Ми втратили голову після двох швидких пропущених голів. «Баварія» повністю використала простір, який ми їй надали. Ми були просто приголомшені їхнім темпом. Тепер у нас є шанс зробити краще проти «Реала» в середу».

Тим, хто вірить, що зосередження Баварії на Лізі чемпіонів дозволить іншим клубам виграти титул, доведеться подумати ще раз. Rekordmeister виконував усі ролі подвоєні — насправді такі люди, як Леруа Сане та Кінгслі Коман, наразі не увійшли б до стартової одинадцяти команд.

Однак це домінування має й зворотний бік. Бундесліга наполегливо працювала для більшого міжнародного визнання. Генеральний директор Баварії Олівер Кан і член правління Андреас Юнг останніми тижнями закликали інші німецькі клуби виїхати за кордон, щоб допомогти продати лігу.

Дійсно, «Айнтрахт Франкфурт» (до Японії), VfB «Штутгарт» і 1.FC Köln (обидва зіграють товариські матчі в Остіні, штат Техас) уже оголосили тури на перерву в чемпіонаті світу в листопаді.

Виїхати за кордон — це одне; Переконувати людей у ​​конкурентоспроможності ліги – це інше; зрештою, «Баварія» розгромила «Франкфурт» з рахунком 6:1 у першому матчі — це жахливо для оптики — один погляд на футбольний Twitter у Сполучених Штатах у п’ятницю ввечері — це все, що потрібно знати про боротьбу Бундесліги, щоб продати себе як продукт.

Можливо, відкриття сезону «Баварією» було, в ретроспективі, жахливою ідеєю, і це ще одне нагадування про домінування клубу та розрив над рештою ліги. Один із матчів, який мав би більше сенсу, був би Дортмунд проти Леверкузена, який обіцяє стати видовищем суботнього вечора.

Буде цікаво спостерігати за цими двома командами, але після домінування «Баварії» в п’ятницю, скільки вболівальників за межами хардкорної Бундесліги будуть налаштовуватися на них, особливо з огляду на те, що Прем’єр-ліга розпочинається в ті ж вихідні?

Мануель Вет є ведучим Бундесліга Gegenpressing Podcast та Менеджер області США в трансферний ринок. Він також був опублікований в Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA та кількох інших видах. Слідкуйте за ним у Twitter: @ManuelVeth