Олександр Звєрєв переміг 19-річного сенсації Карлоса Алькараса і вийшов у півфінал Відкритого чемпіонату Франції

Олександр Звєрєв залишився живий для свого першого титулу Великого шолома, а Карлосу Алькарасу доведеться чекати наступної можливості.

Звєрєв, сіяний під номером 3, здобув свою першу перемогу в топ-10 на мейджорі, перемігши 6-го Алькараса з рахунком 6-4, 6-4, 4-6, 7-6(7) за 3 години 16 хвилин. щоб вийти у свій другий поспіль півфінал Ролан Гаррос. Ця поразка перервала 14-матчеву переможну серію Алькараса, який увійшов до Парижа як другий фаворит на титул, поступаючись 1-му номеру світу Новаку Джоковичу.

Звєрєв, який програв 0-11 проти найкращих суперників з топ-10 на Slams, наступним зіткнеться з переможцем між чинним чемпіоном Джоковичем і 13-разовим переможцем Ролан Гаррос Рафаелем Надалем. Він програв у півфіналі минулого року Стефаносу Циціпасу в п'яти сетах.

"Я щасливий, що буду грати або з першим номером світу, або з королем глини", - сказав Звєрєв Джону Вертхайму з Tennis Channel.

Після подвійної помилки Алькараса Звєрєв перервав на 5-4 у четвертому, Звєрєв віддав подачу на матч, але його історія проблем із подачею на великих місцях знову покусала його, і Алькарас перебив 5-all.

На тай-брейку Звєрєв заробив свій перший матч-пойнт з рахунком 7-6, але потім влучив бекхендом у сітку. Це стало другим матч-пойнтом, який Алькарас врятував за два тижні після того, як врятував один матч проти Альберта Рамоса-Віноласа в другому раунді.

При подачі Алькараса з рахунком 7-8, Звєрєв у другому матч-пойті відбив 95 миль на годину, переміг у відповідь, і здобув перемогу.

«Очевидно, це був фантастичний матч», – сказав Звєрєв. «Карлос здавався дійсно непереможним на грунті в цьому сезоні, тому я, очевидно, задоволений своєю грою. Я знав, що з першого очко повинен грати в свій найкращий теніс, і я це зробив. І я щасливий завершити його в чотирьох сетах, тому що п’ятий був би важким».

Звєрєв залишається живим заради свого першого великого титулу. Він програв у фіналі US Open 2020 року після того, як два сети до кохання з Домініком Тімом, і тепер досяг трьох інших великих півфіналів.

«Я перебуваю в півфіналі великого турніру, і я щойно переміг найкращого гравця на грунтовому корті, який у нас був у цьому сезоні, тому я думаю, що це показує, що я також можу грати добре», – сказав Звєрєв. «Я думаю, що люди іноді про це забувають. Я був поруч досить довго».

Алькарас виграв 14 матчів поспіль, у тому числі здобув титул у Мадриді, де він став першою людиною, яка перемогла Надаля і Джоковича на тому самому грунтовому суді. Він прагнув стати наймолодшим півфіналістом Ролан Гаррос з часів Надаля в 2005 році. Алькарас ще не дійшов до великого півфіналу, але йому лише виповнилося 19 років.

Тим не менш, майбутнє здається йому світлим, і це лише питання часу, коли він прорветься до фіналу Slam.